Ubranka dla małego alergika

Skóra dzieci z AZS nie lubi sztucznych materiałów, barwników, wybielaczy, nylonowych nici i wystających elementów.

Jak dobrać odpowiednie ubranka dla alergika? Zebraliśmy kilka podpowiedzi. 

Naturalny materiał
Skóra alergików nie lubi przegrzania, dlatego wybieramy ubranka z naturalnych i przewiewnych materiałów. Najlepiej sprawdza się bawełna. Warto poszukać tej, która pochodzi z ekologicznych upraw. Mamy wówczas pewność, że będzie pozbawiona sztucznych składników, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku wrażliwej skóry dziecka.

Barwniki i wybielacze
Kolorowe ubranka są kuszącą wizją – szczególnie, że ich wybór jest niezwykle duży. Niestety w przypadku dzieci z AZS należy z nich zrezygnować, ponieważ zawierają barwniki, które mogą wchodzić w reakcję z delikatną, podatną na podrażnienia skórą. Śnieżnobiałe ubranka też nie są dobrym rozwiązaniem – wybielane są drażniącym chlorem.

Wystające elementy
Wybierając ubranka trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie mają wystających elementów, które mogą podrażniać skórę. Szwy w ubrankach powinny być jak najbardziej ograniczone. Suwaki, naszywki, guziki nie powinny pojawiać się w ubrankach, które będą najbliżej ciała (bielizna, koszulki, śpioszki). Z ubranek warto również usunąć metki, które mogą obcierać skórę. Często wykonane są ze sztucznych materiałów, wiec mogą dodatkowo podrażniać skórę.

Pierwsze pranie
Przed założeniem ubranka, należy je wyprać w specjalnych płynach, przeznaczonych do skóry alergicznej. Pozbywamy się w ten sposób kurzu oraz środków chemicznych, które mogły być stosowane podczas produkcji czy transportu.

Ubrania rodziców
Przy atopowym zapaleniu skóry istotne jest również, jakie ubrania noszą rodzice i opiekunowie. Dziecko przytula się do nich, jest noszone na rękach. Dlatego wskazane jest, aby rodzice również nosili ubrania z naturalnych tkanin, bez wystających, szorstkich elementów.

ALERGIA NA BIAŁKA
MLEKA KROWIEGO

Różnego rodzaju pokarmy w tym mleko krowie może wywołać nieprawidłową odpowiedź układu odpornościowego

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

WYRASTANIE
Z ALERGII

Wiele dzieci nabywa tolerancję na mleko krowie razem z wiekiem. Co jednak z tymi, u których alergia nie ustępuje?

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

MIESZANKI MLEKOZASTĘPCZE

Mieszanki hydrolizowane otrzymuje się w procesie hydrolizy białek, czyli w procesie, który rozbija białka mleka na mniejsze resztkowe łańcuchy peptydowe. Chociaż proces ten zmniejsza możliwość odpowiedzi alergicznej…

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź