Dania bez mleka? To prostsze, niż myślisz!

Dobra wiadomość: Twoja pociecha jako dziecko bezmleczne nie jest skazana na jedzeniowe wykluczenie!

Ani w domu, ani wśród rówieśników w żłobku czy przedszkolu. Pamiętaj, że warto czasem przygotować np. coś słodkiego dla całej grupy – dzięki temu dziecko widzi, że je dokładnie to samo co inni.
Wbrew pozorom jest wiele przepisów kulinarnych, w których nie uwzględnia się mleka lub można je czasem pominąć. Oto kilka pomysłów na potrawy bezmleczne.

Coś słodkiego

Dzieci kochają łakocie! Dobrym rozwiązaniem jest tu ciasto marchewkowe, pomarańczowe lub bananowe. Bez mleka przyrządzimy również biszkopt czy ciasto czekoladowe (z kakao). Z tych samych przepisów można też upiec babeczki, które będą udekorowane cukrem pudrem, kolorowym lukrem 
czy inną bezmleczną polewą, np. z pianek.

Na słono

Ciasteczka, krakersy, pieczywo – to tylko kilka przykładów produktów, które są już produkowane także w wersji bezmlecznej. Co do chleba? Masło z łatwością zastąpisz margaryną roślinną, z kurczaka lub tuńczyka przyrządzisz pyszny pasztet, a zamiast wędliny dasz pierś z indyka. Słone przekąski wcale nie muszą zawierać mleka: wystarczy, że wykorzystasz do nich np. mięso lub warzywa.

A co do picia?

Oprócz wody możesz podawać dziecku herbatki i soki owocowe. Pamiętaj też, aby w dniach, w których w przedszkolu podaje się mleko lub jogurt, Twoja pociecha miała przygotowaną przez Ciebie wcześniej mieszankę mlekozastępczą. 

ALERGIA NA BIAŁKA
MLEKA KROWIEGO

Różnego rodzaju pokarmy w tym mleko krowie może wywołać nieprawidłową odpowiedź układu odpornościowego

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

WYRASTANIE
Z ALERGII

Wiele dzieci nabywa tolerancję na mleko krowie razem z wiekiem. Co jednak z tymi, u których alergia nie ustępuje?

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

MIESZANKI MLEKOZASTĘPCZE

Mieszanki hydrolizowane otrzymuje się w procesie hydrolizy białek, czyli w procesie, który rozbija białka mleka na mniejsze resztkowe łańcuchy peptydowe. Chociaż proces ten zmniejsza możliwość odpowiedzi alergicznej…

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź