AZS i kąpiele wodne

Wakacje to idealny czas na kąpiele w morzu i na basenie. Czy mogą się również nimi cieszyć dzieci z atopowym zapaleniem skóry?

Dobór odpowiedniej aktywności dla małego alergika z problemami skórnymi nie jest łatwy. Nie są wskazane te, podczas których może dojść do przegrzania i pocenia się – pot dodatkowo podrażnia wrażliwą skórę alergika. Dlatego kąpiel na basenie czy w naturalnych zbiornikach wodnych wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Pot nie utrzymuje się na skórze i ubranka dodatkowo jej nie podrażniają. 

Należy jednak pamiętać, że nie każdy basen będzie wskazany dla dzieci z AZS. Należy również zadbać o odpowiednią ochronę skóry zarówno przed, jak i po kąpieli. 

Kąpiel w basenie czy nad morzem?
Basen nie jest przeciwskazany w przypadku atopowego zapalenia skóry. Należy jednak unikać basenów z chlorowaną wodą. Chlor może podrażnić skórę i opóźniać gojenie się ran. Wybieraj baseny z wodą ozonowaną lub solankową. Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci z AZS będzie kąpiel w morzu. Słona woda przyspiesza gojenie się ran, a morskie powietrze jest wolne od alergenów i bardzo dobrze nawilżone. 

Ochrona skóry przed i po kąpieli
Wrażliwa skóra wymaga szczególnej ochrony – zarówno przed kąpielą, jak i zaraz po niej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz basen czy morze, warto zabezpieczyć skórę dziecka, smarując ją tłustym kremem czy balsamem. Po wyjściu z wody należy od razu umyć ciało dziecka, delikatnie je osuszyć bawełnianym ręcznikiem i posmarować kremem nawilżającym. W trakcie osuszania skóry nie pocieraj intensywnie ciała ręcznikiem, bo to dodatkowo podrażni skórę.

ALERGIA NA BIAŁKA
MLEKA KROWIEGO

Różnego rodzaju pokarmy w tym mleko krowie może wywołać nieprawidłową odpowiedź układu odpornościowego

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

WYRASTANIE
Z ALERGII

Wiele dzieci nabywa tolerancję na mleko krowie razem z wiekiem. Co jednak z tymi, u których alergia nie ustępuje?

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź

MIESZANKI MLEKOZASTĘPCZE

Mieszanki hydrolizowane otrzymuje się w procesie hydrolizy białek, czyli w procesie, który rozbija białka mleka na mniejsze resztkowe łańcuchy peptydowe. Chociaż proces ten zmniejsza możliwość odpowiedzi alergicznej…

Więcej informacji na stronie: neocate.com.pl
Sprawdź